Anul scolar 2014-2015

BUCURESTI

  1. Colegiul “I.L. Caragiale”– 13 Noiembrie
  2. Scoala “Titu Maiorescu” –14 Noiembrie
  3. Scoala Gimnaziala Avram Iancu– 8 Decembrie
  4. Scoala Gimnaziala nr. 78– 9 Decembrie
  5. Scoala Gimnaziala nr. 62 –10 Decembrie
  6. Scoala Gimnaziala nr. 169 –15 Decembrie
  7. Scoala Gimnaziala nr. 279 –16 Decembrie
  8. Scoala Gimnaziala „Sf. Constantin si Elena” –17 Decembrie
  9. Scoala Gimnaziala „Luceafarul” –18 Decembrie
  10. Scoala Gimnaziala „Pia Bratianu” –15 Ianuarie

SLATINA

  1. Scoala Gimnaziala nr 1  – 17 Noiembrie
  2. Scoala Gimnaziala “Nicolae Iorga” – 18 Noiembrie
  3. Scoala Gimnaziala “Constantin Brancoveanu” –19 Noiembrie
  4. Scoala Gimnaziala nr 3– 20 Noiembrie
  5. Scoala Gimnaziala “Eugen Ionescu”– 24 Noiembrie

ALEXANDRIA

  1. Scoala Gimnaziala nr 5 25 Noiembrie
  2. Scoala Gimnaziala nr 7 –26 Noiembrie
  3. Scoala “Stefan cel Mare”– 27 Noiembrie
  4. Scoala “Mihai Viteazul” –28 Noiembrie

 GIURGIU

  1. Scoala Gimnaziala Marin Voiculescu– 2 Decembrie 
  2. Scoala Gimnaziala 5 Emil Gulian –3 Decembrie
  3. Colegiul National Ion Maiorescu– 4 Decembrie

BUCURESTI

  1. Scoala Gimnaziala “Avram Iancu”– 8 Decembrie
  2. Scoala Gimnaziala nr 78– 9 Decembrie
  3. Scoala Gimnaziala nr 62– 10 Decembrie
  4. Scoala Gimnaziala nr 169 15 Decembrie
  5. Scoala Gimnaziala nr 279 –16 Decembrie
  6. Scoala Gimnaziala „Sf. Constantin si Elena” 17 Decembrie
  7. Scoala Gimnaziala „Luceafarul” – 18 Decembrie
  8. Scoala Gimnaziala „Pia Bratianu” –5 Ianuarie

 TARGOVISTE

  1. Scoala Gimnaziala “Matei Basarab”– 6 Ianuarie
  2. Scoala Gimnaziala “Prof. Paul Banica”–  7 Ianuarie

PLOIESTI

  1. Scoala “Andrei Muresanu”– 8 Ianuarie
  2. Scoala “I.A.Basarabescu”– 9 Ianuarie
  3. Scoala “Toma Caragiu”– 12 Ianuarie
  4. Scoala “Nichita Stanescu”– 13 Ianuarie
  5. Scoala “George Cosbuc”– 14 Ianuarie
  6. Scoala “Anton Pann”– 15 Ianuarie
  7. Scoala “Mihai Eminescu”– 16 Ianuarie

BRASOV

  1. Scoala Gimnaziala nr.12– 19 Ianuarie
  2. Scoala Gimnaziala nr.2 “Diaconu Coresi”20 -21 Ianuarie
  3. Scoala Gimnaziala nr.9– 22 Ianuarie
  4. Scoala Gimnaziala nr.19– 26 Ianuarie
  5. Scoala Gimnaziala nr.25– 27 Ianuarie
  6. Colegiul de Stiinte “Grigore Antipa”– 28 Ianuarie
  7. Colegiul National Economic “Andrei Barseanu”– 29 Ianuarie

ADJUD

  1. Colegiul “Emil Botta” – 30 Ianuarie

BACAU

  1. Scoala Gimnaziala “Constantin Platon” –9 Februarie
  2. Scoala Gimnaziala “Alecu Russo” –10 Februarie
  3. Colegiul Ferdinand I– 11  Februarie
  4. Scoala Gimnaziala “Al.I.Cuza” –12 Februarie
  5. Scoala Gimnaziala “Spiru Haret” –13 Februarie

PIATRA-NEAMT

  1. Scoala Gimnaziala nr.3 –16 Februarie
  2. Scoala Gimnaziala nr.5 –17 Februarie
  3. Scoala Gimnaziala “Elena Cuza” –18 Februarie
  4. Scoala Gimnaziala nr.2 –19 Februarie
  5. Colegiul National Petru Rares 23 Februarie

ROMAN

  1. Scoala Gimnaziala “Calistrat Hogas” –24 Februarie
  2. Scoala Gimnaziala “Vasile Alecsandri” –25 Februarie

TARGU NEAMT

  1. Colegiul National “Stefan cel Mare”– 26 Februarie
  2. Liceul Economic “Vasile Conta” 27 Februarie

FALTICENI

  1. Scoala Al.I.Cuza– 2 Martie
  2. Scoala Gimnaziala Ion Irimescu– 3 Martie

SUCEAVA

  1. Scoala Gimnaziala Miron Costin– 4 Martie
  2. Scoala Gimnaziala nr.4– 5 Martie

RADAUTI

  1. Scoala nr.-2– 9 Martie
  2. Scoala “Mihai Eminescu” 10 Martie
  3. Scoala “Bogdan Voda” 11 Martie

 DOROHOI

  1. Scoala Gimnaziala nr.5 “Spiru Haret”– 12 Martie
  2. Scoala “Mihail Kogalniceanu” 13 Martie

BOTOSANI

  1. Scoala nr.10– 16 Martie
  2. Scoala nr.8– 17 Martie
  3. Scoala nr.2– 18 Martie
  4. Scoala nr.1– 19 Martie
  5. Liceul cu program sportiv– 23 Martie
  6. Scoala nr.12– 24 Martie
  7. Scoala nr.13 –25 Martie
  8. Scoala nr.6– 26 Martie
  9. Liceul de arta “Stefan Luchian” 27 Martie

IASI

  1. Liceul Teoretic “Vasile Alecsandri” – 30 Martie
  2. Scoala “Alexandru cel Bun” 31 Martie
  3. Scoala “B.P.Hasdeu”– 1 Aprilie
  4. Colegiul National “Mihai Eminescu” –2 Aprilie
  5. Liceul Pedagogic “Vasile Lupu” 6 Aprilie
  6. Scoala “George Calinescu”– 7 Aprilie
  7. Scoala “Carmen Sylva”– 8 Aprilie
  8. Scoala “Gh.I. Bratianu”-9 Aprilie

 

 VASLUI

  1. Scoala “Mihail Sadoveanu” –21 aprilie

 

BARLAD

  1. Scoala “George Tutoveanu”– 22 aprilie
  2. Colegiul “Gheorghe Rosca”– 23 aprilie

 

FOCSANI

  1. Scoala “Stefan cel Mare” –27 si 29 aprilie
  2. Liceul Pedagogic “Spiru Haret” –28 aprilie
  3. Scoala “Nicolae Iorga” –30 aprilie

 

BRAILA

  1. Scoala “Mihu Dragomir” –5 mai
  2. Scoala “Fanus Neagu” –6 mai
  3. Liceul cu program sportiv –7 mai
  4. Colegiul Ana Aslan –11 mai
  5. Scoala “Aurel Vlaicu” –12 mai

 

GALATI

  1. Scoala nr.33 –13 mai
  2. Scoala “Dimitrie Cantemir” nr.22 –14 mai
  3. Scoala “Mihail Sadoveanu” nr.11 –18 mai
  4. Scoala Gimnaziala nr.2 –19 mai

 

BUZAU

  1. Scoala Gimnaziala “Ion Creanga” –20 mai
  2. Scoala Gimnaziala nr.1 “Capitan Aviator Mircea T.Badulescu” –21 mai
  3. Scoala “George Emil Palade” –25 mai
  4. Scoala Gimnaziala “Sf.Apostol Andrei” –26 mai
  5. Scoala Gimnaziala “Episcop Dionisie Romano” –27 mai
  6. Scoala Gimnaziala nr.11 – 28 mai

 BUCURESTI

  1. Scoala Gimnaziala nr.67 –3 iunie
  2. Scoala Gimnaziala Principesa Margareta –4 iunie
  3. Scoala Gimnaziala Liviu Rebreanu –9 iunie